Sotva se narodíš

Tuhletu písničku jsem hrával na kytaru už kdysi v mládí. Tenkrát jsem nevěděl, že ji nazpívala skupina HOP TROP, ale někde u táboráku jsem ji slyšel, zapsal do zpěvníku a přizpůsobenou mým hlasovým schopnostem a vnímání akordů jsem ji začal hrát.

Uběhlo čtvrt století a já po pár (i delších) přestávkách jsem v soukromí začal znovu hrát. Protože jsem však začal i s „pianem“ zatoužil jsem ji hrát „správně“. Noty se mi nepodařilo nikde objevit, a tak jsem si je napsal sám. Nejprv jednoduchou melodii, kdy jsem nerozloženým akordem rytmizoval každý takt.

Docela se mi to líbilo, chtělo ještě ale nějak oživit, a tak jsem po 14-ti dnech zkusil vymyslet způsob rozložení akordů a vložil jsem ho jako doprovod do vyšší hladiny. A protože jsem se nedávno seznámil i se směšovačem, tak jsem tam nastavil nástroje, hlasitost a dozvuk. Výsledek (mp3) si myslím, že je docela dobrý, tedy alespoň mě zní docela hezky.

Kdyby se ti to líbilo, a chtěl sis to ještě nějak poupravit, tak připojuji kromě pdf i musescore soubor a midi soubor (zjišťuji ale že export do MIDI není v musescore úplně přesný).

Nyní jsem si poslechl i originál a jsem rád, že jsem tak učinil až po mé interpretaci. Aspoň jsem se nenechal ovlivnit.

23.7.2021 Josef Tezner